۱۷ تیر , ۱۳۹۷

برنامه تخصصی تربیت درمانگر PTC برای اختلال های اضطرابی، وسواسی و نشانه های بدنی شامل دو دوره ۲۰ هفته ای روان درمانی است. در دوره اول، اصول، مفاهیم و فنون روان درمانی به روش PTC، ضمن پرزنت جلسات تفصیلی درمان مراجعان، مشاهده نحوه به کار گیری فنون درمانی و تحلیل فرایندها و مکانیسم های روان درمانی به روش PTC؛ آموزش داده می شوند. این برنامه مستقیماً توسط آقای دکتر بشارت برگزار می شود. هدف اصلی این برنامه، آماده سازی تخصصی و تجربی شرکت کنندگان در دوره به عنوان درمانگرانی است که بتوانند روش PTC را به طور کامل و صحیح برای درمان اختلال های اضطرابی، وسواسی و نشانه های بدنی به کار بندند.
این دوره در یک بازه ۲۰ هفته ای، هر هفته یک بعد از ظهر به مدت ۴ ساعت برگزار می شود. هر دوره تربیت درمانگر PTC برای درمان اختلال های اضطرابی، وسواسی و نشانه های بدنی از ۱۵ شهریور شروع می شود و عمدتاً بر اساس تقویم دانشگاهی ادامه می یابد.
توجه: برنامه دوره دوم تربیت درمانگر PTC برای اختلال های اضطرابی، وسواسی و نشانه های بدنی متعاقباً اعلام می شود.

 

                                             

                                معرفی اجمالی برنامه تخصصی تربیت درمانگر PTC برای

                               اختلال ­های اضطرابی، وسواسی و نشانه­ های بدنی

 

رویکرد روان­ درمانی PTC یک رویکرد جدید به اختلال­ های روانشناختی و درمان آنها است. مدل روان­ درمانی PTC، با استعانت از مبانی نظری و فنون برگرفته از رویکردهای رفتاری- سیستمی- تحلیلی، روشی نوین و بسیارکارآمد و کوتاه­ مدت برای درمان اختلال­ های روانی است.

برنامه تخصصی تربیت درمانگر به روش PTC، اوج شکوه و عظمت و اقتدار روانشناسی، آسیب شناسی روانی و روان درمانی را به نمایش می­ گذارد؛ عظمت و اقتداری که در پایان دوره در اختیار شرکت کنندگان قرار می­ گیرد تا با کارآمدی تام و تمام به درمان اختلا­ل های روانشناختی مراجعان بپردازند.

برنامه تخصصی تربیت درمانگر به روش PTC، نمایش قدرت بلامنازع روان­ درمانی در مصاف با اختلال­ های روانشناختی است؛ قدرت درمان بخشی که به صورت تجربی و با روشی غیرقابل انکار استفاده از داروهای روانپزشکی را برای بیش از ۷۵% اختلال های روانشناختی بی­ ثمر و بلکه مضر و به منزله مدیکال ابیوز اعلام می­ کند؛ واقعیتی که شرکت کنندگان در دوره مشاهده خواهند کرد؛ واقعیتی تجربی هم برای تایید و تثبیت یک موضع صرفاً روان درمانگرانه؛ هم پشتوانه ­ای تجربی برای اقتدار جایگاه روانشناسی و روان   ­درمانی؛ و هم دلایلی برای پایان بخشیدن به سلطه مدیکال ابیوز جاری در مورد بیش از ۷۵% اختلال­ های روانشناختی!

روش مصاحبه در روان ­درمانی PTC، روشی منحصر به فرد و همانند اصل روش روان­ درمانی PTC کوتاه و بسیار کارآمد است.

روان­ درمانی PTC، با تکیه بر شواهد متقن و تجربی بی بدیل خود، نگاهی نو به آسیب شناسی، علت شناسی، تشخیص، اخلاق و فلسفه درمان عرضه می کند.

روان­ درمانی PTC، خلاء­های موجود در نظام ­های آموزشی دانشگاهی را در سطح حرفه­ ای به سادگی جبران می­ کند؛ ناامیدی­ ها و کمبود­های حرفه ای روانشناسان و مشاوران را به امید و توانمندی تبدیل می کند؛ و به مجموعه آموزه ­های دانشگاهی بی ­معنا و بی­  هویت و بی­ هدف، معنا و هویت و هدف می ­  بخشد.

در سطح اول این دوره، شرکت کنندگان با اصول، مفاهیم و راه کارهای روان ­درمانی PTC با تمرکز بر اختلال­  های اضطرابی، وسواسی و نشانه­ های بدنی شامل وسواس فکری- عملی، اختلال وحشتزدگی، وسعت هراسی، اضطراب تعمیم یافته، اضطراب اجتماعی، استرس پساضربه، و نشانه­ های بدنی شامل اختلال تبدیل و خودبیمار پنداری آشنا می­ شوند. در این دوره، اصول و مفاهیم درمانگری PTC، ضمن پرزنت جلسات درمانی مراجعان، همزمان با به کار­گیری فنون درمانی و مشاهده و تحلیل فرایند درمان، آموزش داده می شوند.

طول دوره روان­ درمانی PTC این فرصت را در اختیار شرکت کنندگان قرار می ­دهد که سیر درمان PTC را جلسه به جلسه در مورد اختلال  ­های متفاوت در مراجعان مختلف مشاهده کنند؛ با مکانیسم­ های تاثیرگذاری درمان PTC از نزدیک و به صورت تجربی آشنا شوند؛ فرایندها، پویایی­ ها و تحلیل­ های ناب روانکاوانه را بشنوند و ببینند؛ و با اطمینان خاطر و اعتماد به نفس علمی و اقتدار عملی در مسند درمانگر PTC، دوران طلایی حرفه­ ای خود را آغاز کنند.

 

telegram-chanel
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *