26 نوامبر , 2014

تجربه موسسه مدت در  برگزاری دوره های مختلف با رویکرد رفتاری سیستمی و همچنین سؤالات و ابهامات دانشجویان در دوره های سکس تراپی و زوج درمانگری ماه های اخیر، نشانگر این مطلب بوده است که دوره رفتاری سیستمی اختلالات اضطرابی، وسواس و بدنی شکل پیش نیاز  ترجیحی برای دوره هایی با رویکرد رفتاری سیستمی می باشد. همچنین دکتر محمدعلی بشارت، مدرس دوره های ذکر شده نیز اکیدا بر همین باور می باشند.

با توجه به این که با مراجعه برخی افراد برای درمان مشکلات روانشناختی نظیر مشکلات جنسی بزرگسال،  مشکلات جنسی کودکان، پارافیلیا، همنجس خواهی، بحران هویت و زوج درمانگری به مراکز مشاوره و روانشناسی، آشکار می گردد که بعضا اضطراب باعث بروز این مشکل ثانویه شده است، بنابراین لازم است برای درمان این مشکلات، ابتدا مشکل اضطراب و سپس مشکل ثانویه را درمان کرد.

دوره درمان رفتاری سیستمی اختلالات اضطرابی،وسواس و بدنی شکل بنا بر درخواست شرکت کنندگان قبلی دوره های فوق الذکر، تعریف شده و در حال ثبت نام می باشد. هر چند که توصیه اکید جناب دکتر بشارت، بر گذراندن این دوره قبل از دوره های دیگر است.

telegram-chanel
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin

نظرات كاربران

 1. پریناز جعفرخانی گفت:

  من یرستار هستم و مشتاق شرکت در کلاس های سکس تراپی و زوج درماتی هستم .ایا امکان شرکت در کلاس ها را دارم و اینکه چه تاریخی برگزار میشوئ؟

  • amini گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به مباحث تخصصی مطرح شده در کارگاه،نظر آقای دکتر بشارت بر این است که افراد تحصیل کرده رشته های روانشناسی و مشاوره و حرفه های پزشکی در این دوره ها شرکت نمایند. برای عموم جامعه نیز موسسه مدت قصد دارد کارگاه هایی را تعریف کند و شما بزرگوار می توانید در خبرنامه الکترونیکی سایت مدت عضو شوید و از آن کارگاه ها در آینده نزدیک مطلع گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *