14 دسامبر , 2014

عضو کارگروه روانشناسی، اسامی آن دسته دانشگاههایی را اعلام کرد که از سال تحصیلی آینده در رشته بازنگری شده روانشناسی دانشجو می پذیرند:

حجت الاسلام مسعود آذربایجانی امروز در نششت خبری شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی، گفت: دانشگاههای علامه، شهید بهشتی، خوارزمی کرج، اراک، اردکان، امام خمینی قزوین، بجنورد، مراغه و بابلسر همچنین 5 دانشگاه در دوره نوبت دوم و 12 دانشگاه غیردولتی از مهرماه سال جاری می توانند رشته بازنگری شده روانشناسی را در مقطع کارشناسی ارائه دهند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، دانشگاههای پیام نور و آزاد اسلامی هم آمادگی خود را برای پذیرش دانشجو در این رشته از سال جاری، اعلام کرده اند.

آذربایجانی یکی از مهمترین ضعفهای روانشناسی را پژوهش دانست و گفت: در ایران کمتر از 7 درصد منابع آموزشی ما در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پژوهش کیفی است.

این عضو کارگروه روانشناسی عدم توجه به فلسفه و پایه‌ های نظری روانشناسی را از مشکلات این حوزه برشمرد و گفت: طبق بررسی های به عمل آمده، بیش از 80 درصد منابع درس روانشناسی در ایران از منابع خارجی دریافت می شود.

به گفته وی، مادی‌ گرایی در کتاب‌های روانشناسی حاکم است در حالیکه دانشجو باید نظریه های روانشناسی را نقد کند و با فلسفه اسلامی آشنا شود.

telegram-chanel
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

متأسفانه امکان نظردهی در حال حاضر وجود ندارد!!!