31 دسامبر , 2014

 بیایید صادق باشیم:

در روابط بین فردی افراد خاصی وجود دارند که ما در ارتباط با آنان ممکن است عشقمان به نفرت تبدیل شود- رئیس قرقروی ما، خانواده همسر ما، همسر سابق ما و … . اما به جای سوء نیت و برذاشت منفی، شما می توانید آن روابط را از بد به بهتر تبدیل کنید؟ این امکان وجود دارد، و ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که چگونه می شود .

دشمن # 1 : رئیس شما

آیا او شما را در جلسات گروه تحقیر می کند و یا درخواست مرخصی شما را رد می کند، با سرزنش ها و خرده گیری های او احساس برتری شما به حقارت  تبدیل شده است و …  .

کارشناسان می گویند: اولین گام به سوی دوستی، تکانه صحبت کردن کوبنده و تند خود را خنثی  کنید و فرو بخورید. آوریل ماسینی- کارشناس روابط و نویسنده کتاب “فکر و تاریخ مانند یک انسان- می گوید: ” شما احتمالا برای تخیله این احساس منفی، برای مدت طولانی به بدگویی در مورد آن می پردازید و  درک نمی کنید که چقدر از زندگی شما با احساسات منفی سپری شده است. بجای این رفتارها ” شروع به انجام کارهای خوب کنید، نظر مثبت او را به سمت خود جلب کنید، مثلا قهوه ببرید، زود بیایید سر کار و تا دیر وقت کار کنید و یا اگر ناهار نخورده به او  ناهار تعارف کنید و از این قبیل کارها ….

دشمن # 2: مادر همسر شما یا خانواده همسر

او مرد رویاهای شما را بزرگ کرده است، و همان DNA  را با فرزند خود که همسر شما باشد به اشتراک گذاشته است. شما با خانواده ای با آداب و سنن متفاوت با خانواده خود روبرو می شوید. سعی و تلاش شما بر وفق دادن خود با آداب و سنن خانواده جدیدتان باشد.  ماسینی می گوید: اگر مراسماتی (سفره هفت سین یا مناسبات دیگری از این قبیل) هر ساله در خانواده مادر همسر شما برگزار می شود، و شما تمایل دارید و ترجیح می دهید که شما امسال یا سال های بعد میزبان این مراسمات باشید ابتدا با همسر خود مطرح کنید و سپس با مادر همسر خود صحبت کنید. هماهنگ کردن برنامه ها از قبل  با همسر خود ضروری است. بعدا، به مادر همسر خود در مورد آنچه که در صدد انجام آن هستید بگویید و از او بخواهید که یک الی دو هنفته در این مورد فکر کند. اگر شما جلودار این تقاضا و درخواست هستید مادر همسر خود را نیز در جریان این برنامه ها قرار دهید و به او زمانی را برای فکر کردن در این خصوص دهید وقتی او می بیند که همسر شما  نیز در جبهه شما هست او نیز به اطراف شما خواهد آمد و در این صورت هست که شانس با شما خواهد بود.

دشمن # 3 : همسر سابق شما

حتی اگر شما به طریقی از هم جدا شده باشید، او هنوز هم در اطراف شما هست. دوستان شما، همسایگان شما و یا حتی آپارتمان شما ممکن است مشترک باشد. ماسینی می گوید: ” اگر شما خودتان را عصبی و پر تنش بیابید و در مواجهه  با او  کج خلق شوید و به هم بریزید ( بهتر است درصدد دریافت درمان باشید) یک نفس عمیق بکشید و به جای آن رفتارها سعی کنید، بدون این که  پیام اشتباهی ارسال کنید زمانی که شما می توانید، از او تعریف و تمجید کنید ” . شما می توانید به او بگویید که شما واقعا یک ویژگی خاص در مورد او را دوست داشتید – مثلا، شیوه ارتباط او با بچه ها ی دوستان شما خیلی خوب بود، یا به شیوه ای محترمانه با پدر و مادر شما رفتار می کردند. ممکن است او  یک الگوی قبلا تصور شده ای در مورد رفتار با همسر سابق داشته باشد[ ضربه شما = فاصله گرفتن او از شما]، اما اگر شما همراه با او پیش نمی روید بهتر است به او شیوه ارتباطی بهتر را نشان دهید، و این ممکن است برای سلامت روان شما بهتر باشد.

منبع: apa.org

telegram-chanel
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

متأسفانه امکان نظردهی در حال حاضر وجود ندارد!!!