هیپنوتیزم یک تکنیک درمانی است که در آن متخصصان تلقیناتی را به افرادی که متحمل  یک روش طراحی شده هستند، می دهند تا آن افراد ریلکس کنند و بر ذهنشان متمرکز کنند.

هر چند هیپنوتیزم مورد بحث بوده است، بسیاری از متخصصان در حال حاضر موافق آن هستند که هیپنوتیزم می تواند به عنوان یک تکنیک درمانی موثر و قدرتمند برای طیف گسترده ای از شرایط، از جمله اختلالات درد، اضطراب و خلق و خوی  مفید باشد. هیپنوتیزم همچنین می تواند به مردم کمک کند تا عادات خود را تغییر دهند، مانند ترک سیگار .

برگرفته از دایره المعارف روانشناسی

                                                                                       

آشنایی با هیپنوتیزم

هیپنوتیزم امروز – در جستجوی تصویری فراتر از تصویر رسانه ای

در حالی که شما ممکن است تصور تان از هیپنوتیزم به عنوان چیزی که در فیلم ها و سینماها است باشد، هیپنوتیزم در زندگی واقعی برای کمک به افراد مبتلا به افسردگی، اختلالات معده و روده و سایر مشکلات استفاده می شود. زیرا هیپنوتیزم می تواند کمک کند به مردم تا مدیریت کنند و در برخی موارد، از بیماری بهبود یابند، هیپنوتیزم دارد به عنوان بخش شایع تر طرح ها و برنامه های درمانی تبدیل می شود.

                                                                                       

چه کمکی می توانید دریافت کنید:

هیپنوتیزم برای تسکین و کنترل درد

هیپنوتیزم به احتمال زیاد برای بسیاری از افراد مبتلا به اشکال متنوعی از درد مؤثر می باشد، به استثنای اقلیتی از بیماران که به مداخلات هیپنوتیزمی مقاوم هستند.