خشونت شکل افراطی پرخاشگری، از جمله ضرب و شتم، تجاوز و یا قتل می باشد.

خشونت علل بسیاری دارد  از جمله ناکامی، قرار گرفتن در معرض رسانه های خشونت آمیز، خشونت در خانه و یا محله و تمایل به دیدن اعمال خصمانه مردم دیگر حتی زمانی که آنها نیستند. برخی شرایط خاص نیز خطر پرخاشگری را افزایش می دهد از قبیل مشروب، توهین ها و دیگر تحریکات و عوامل محیطی مانند گرما و ازدحام بیش از حد.

برگرفته از دایره المعارف روانشناسی

                                                                                       

آنچه شما می توانید انجام دهید:

سوء استفاده از زنان معلول

زنان معلول ممکن است اشکال منحصر به فردی از سوء استفاده را تجربه کنند که به سختی قابل تشخیص است – و آن را حتی برای دریافت نوع کمکی که آنها نیاز دارند سخت تر می کند.

علائم هشدار دهنده خشونت جوانان

یاد بگیرید چگونه علائم خطر را شناسایی کنید و خشم  را از افزایش خارج از کنترل حفظ کنید.

بالا بردن مقاومت کودکان در برابر خشونت: چه می توانید انجام دهید

کودکان رفتار پرخاشگرانه  را در اوایل زندگی یاد می گیرند. چندین استراتژی می تواند به پدر و مادر و دیگران کمک کند تا به بچه ها مدیریت احساسات خود را بدون استفاده از خشونت یاد دهند.

خشونت شریک: چه کاری می توانید انجام دهید؟

این بروشور به طور خلاصه خشونت در خانه را شرح  می دهد و توصیه هایی را برای قربانیان، سوئ استفاده کنندگان، و خانواده و دوستان فراهم می کند.

چه چیزی باعث مراقبت از بچه ها  می شود؟ آموزش ملاطفت و مهربانی در جهان پر ازخشونت

در جهانی که خشونت و ظلم و ستم به نظر می رسد رایج باشد و تقریبا قابل قبول است، بسیاری از والدین سرگردانند در آنچه که آن ها می توانند انجام دهند تا به کودکان خود کمک کنند که مهربان تر و ملایم تر باشند – ایجاد حس مراقبت و عشق به دیگران.

                                                                                       

چه کمکی می توانید دریافت کنید:

به کودکان خود در مورد سیل اخیر ضرب و شتم ها در مدرسه صحبت و گفت و گو کنید

هر کودک  به طور متفاوت به ضربه پاسخ خواهد داد. برخی هیچ آثار منفی برایشان ندارد؛ برخی دیگرممکن است از اثر فوری و حاد  ضربه رنج ببرند. برخی دیگرهنوز ممکن است نشانه های استرس را تا مدتی پس از حادثه نشان ندهند .

چگونه از طریق دیدن یک روانشناس کمک بگیریم

این راهنمای سوال و پاسخ مختصر، برخی از اطلاعات اولیه را برای کمک به روان درمانیافراد سرپایی ( غیر بیمارستانی ) فراهم می کند.

مدیریت پریشانی و نگرانی خود پس از ضربه

شما ممکن است برای درک چگونگی وحشیگرى ضربه که می تواند در یک جامعه، حتی در محل کار و یا پایگاه نظامی اتفاق بیفتد، و اینکه چرا چنین چیز وحشتناکی اتفاق می افتد، تلاش نمایید.

خشونت یار و شریک محبوب و صمیمی

تقریبا نیمی از زنان در ایالات متحده آمریکا حداقل یک شکل از خشونت روانی را توسط شریک محبوب خود تجربه کرده اند.